TÜNEL FIRINLAR

GERÇEK SERİ ÜRETİMİ SERBEST BIRAKIN

REFSAN Tünel Fırınlarını bir üretim santraline dönüştürün.

Farklı ürün uygulamaları için özel tasarımlar,
Birinci sınıf işçilik, profesyonel tasarım,
Uzun servis ömrü ve mükemmel sıcaklık dağılımı,
Düşük tüketimle yüksek üretim.

  • GENEL BAKIŞ
  • TEKNİK ÖZELLİKLER

ÖZEL ÜRETİM, ÇOK YÖNLÜ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR

refsan Tünel Fırınları İle Üretiminizin Gelişimini Kontrol Edin

Tünel fırınlarımız yüksek verimlilikle seri üretimde pişirme çözümleri sunar. Modüler bir tasarıma sahiptir ve hafif refrakter malzemelerle kaplanmıştır; birçok endüstride uyarlanabilirliği performansla birleştirir.

Güçlü, dayanıklı ve kullanımı çeşitliliği ile pişirme döngülerinde yüksek performansı ve kolay bakımı garanti etmektedir.

Düşük bir tüketimle yüksek üretim hacmi elde edebileceğiniz tünel fırınları işletmenize gelişmiş çözümler sunar.

Hızlı giriş ve çıkış için ayrı ayrı tahrik edilen rulo bölümleri, ağır hizmet tipi yalıtım sistemleri, sıcaklık tasarımlı giriş ve çıkış; hepsi hızlı, doğru, eşit ısıtma ve soğutma sağlar, atmosfer karışımını, ısı kaybını ve tüketimi en aza indirir.

Roller tip tünel fırınlarımızda enerji verimliliğini en üst seviyede elde edin.

Fırın boyunca sabit refrakter rollerlar üzerinde hareket eden ürünüz pişerken kurutma, ön ısıtma ve pişirme işlemlerini en az enerji maliyeti ile tamamlayın.

Üstün tasarım ve dayanıklılık ile uzun yıllar seri üretime devam edin!

Son ürün kalitesi en iyi sonuçlarla uzun yıllar alabilmeniz için fırınlarımız özel olarak tasarlanır. Ürünleriniz göreceği işlemden sıcak giriş çıkış, hava perdeleri elektrik aksanını soğutmasına kadar her aşama ürün kalitenizi en üst seviyeye arttırırken sizin maliyetlerinizi azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Kapaklı modüller sayesinde bakım kolaylığı sağlar.

Tünel fırınlarımız her modülün bakımını özerk olarak yapabileceğiniz tasarımda üretilmiştir. Bakım sürelerini ve uygulamasını kolaylaştıran kapaklı modüller sayesinde üretiminiz çok kısa süreler içinde yeniden başlayabilir.

REFSAN Tünel Fırınları Hızla Büyüyen Birçok Şirket Tarafından Güvenilmektedir.

GELİŞMİŞ PLC KONTROLÖR

Kullanıcı dostu yazılım ile ürün giriş çıkış sıcaklığı, harcanana enerji miktarı, ürünün hareketi sürecinde sıcaklık durum ve kontrolünü, ön ısıtma ve cehennem sıcaklık durumunu, fırın hız ve pişirme süreleri gibi birçok veriyi kontrol gözlenmeyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

ISITMA HOMOJENLİĞİ

Ürünleriniz fırına girdiği andan çıkış anına kadar homojen bir ısı dağılımıyla kontrol edilir. Kurutma ön ısıtma, pişirme ve soğutma süreçlerinin hepsinde ısıl süreçlere kontrol sahibi olabilirsiniz. Ayrıca “Cehennem” bölümde altan ısıtma verilir ve böylece son ürününüzü hiç bir deforme olmadan elde edebilirsiniz.

YÜKLEME YÜKSEKLİĞİ

Fırın yüksekliği, üretim çeşitliliğine göre size özel olarak hazırlanır. Pişirme türüne, giriş ve çıkış sıcaklığına, enerji harcama verimliliği gibi çeşitli uygulama gerekliliklerine göre sizin için en ideal çözümü sunuyoruz.


SERAMİK ÜRETİMİ

MUTFAK / SOFRA ÜRÜNLERİ

Seramik ve porselen sofra ürününe pişirme çözümleri üretiyoruz. Fırınlarımızla bisküvi pişiriminden, sırlı pişirime ve dekorasyon pişirimine kadar tüm aşamalardaki talepleri karşılıyoruz. Ürün çeşitliliğini ve üretim kapasitesini arttırırken en iyi ve teknolojik fırınlarımızla seri üretiminizi güçlendirmek için yanınızdayız.

KARO

Karo, çini ve dekor ürünleri gibi çeşitli ürünlerin pişirme çözümleri sunuyoruz. Üretim kalitesi, verimlilik arttırırken maliyetlerde tasarrufu sağlayan fırınlarımızla bir pişirme partisinden diğerine geçiş açısından size üstünlük sağlıyor.

TAMAMLAYICI SERAMİK ÜRÜNLERİ

Mükemmel vitrifikasyon ve farklı yüzeyleri oluşturduğunuz fayans ya da dış mekan seramikleri, özel şekillerde parçalar, şeritler, süpürgelikler, mozaikler gibi mimari tamamlayıcı ürünlerin ve seramik ürünlerin seri üretimindeki en iyi performans ve uygunlukla pişirilmesini sağlıyoruz.

ÖZEL SERAMİK ÜRETİMİ

Mükemmel sıcaklık ve atmosfer homojenliğine sahip tünel fırınlarımızla kurutma, temperleme, ön sinterleme ve sinterleme teknik seramik üretimi için gerekli olan ısıl işlemlerden pişirmeye kadar olan olan tüm ısıl ihtiyaçlarınız için size özel çözümleri son nesil teknoloji ve her aşamada son derece titiz kalite kontrolüyle sunuyor

ISIL İŞLEM

EMAYE PİŞİRME

Tünel fırınlarımızda emaye pişirme işlemi görecek iş parçasının yatay eksende hareket ederden bölgesel sıcaklık ve hız kontrolü yaparak pişirme prensibine dayanır. Homojen ısı dağılımı, size özel tasarım ve proje ile enerji tasarrufu sağlayan makinelerimizle maksimum verim alın.

METAL VE ALAŞIM ÜRÜNLER

Tünel fırınlarımız, bir üretim prosesi içerisinde sürekli bir operasyonla ürünlerinizin ısıl işlemini sağlar. Metal ve alaşımlara yönelik tünel fırınlarımız çeliğin ısıl işlem gerektiren tüm endüstrilerde kullanılmaktadır. Tarım gereçleri, Otomotiv parçaları, makine parçaları, medikal ürünler gibi bir çok alanda seri üretimde fırınlarımızla ısıl işlem gerçekleştirilebilir. Ayarlanabilir hız ve sıcaklık ve özelleştirilebilir fırın tasarımımız ile ısıl ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyoruz.

ÖZEL ISIL İŞLEM SÜREÇLERİ

Mükemmel sıcaklık ve atmosfer homojenliğine sahip tünel fırınlarımızla kurutma, temperleme, ön sinterleme ve sinterleme gibi üretim süreçleriniz için gerekli olan ısıl işlemler ihtiyaçlarınız için size özel çözümleri son nesil teknoloji ve her aşamada son derece titiz kalite kontrolüyle sunuyor

FOTOĞRAF GALERİSİ

TEKNİK ÖZELLİKLER

FIRIN UZUNLUĞU7,5 metre’den 45 metreye kadar
İÇ GENİŞLİK110 – 150 cm
MAKS SICAKLIK1460 °C
ORTLAMA PİŞİRME SICAKLIĞI850 °C
FIRIN İÇ ARABA SAYISI6?
YÜKLEME YÜKSELİĞİ32 cm
KONTROL NOKTASI SAYISI14 (10 gözetleme + 4 ısı ölçümü)
E. BESELEME400V
GÜÇ240kW
TERMOLUPL TİPİK TİPİ ( 0 – 1200 °C)
ISITMA ELEMALARI KANTHAL A1
İZOLASYON TİPİAlümina Tuğla
ISITMA YÖNLERİ2 üst ve alt
ISITMA SÜRESİ1 Saat (0 – 1000 °C
ORTLAMA PİŞİRME SÜRESİ90 dk
Seramik Üretim Süreçlerini Tamamlayan Tüm Uygulamaların İşlenmesine Yönelik Makineler
RAM PRES
RAM Sürecinin kalitesini, üretkenliğini arttırırken ve üretim maliyetini azaltın.

FİLTER PRESLER
Yüksek susuzlaştırma verimliliği ve yüksek katı içeren çamur keki oranı elde edin.

DEĞİRMENLER
Malzemenin sertliğine, son parçacık boyutuna ve kapasitesine göre değirmenler.

ÇAMUR İŞLEMELER
Yüksek kaliteli karıştırma sıkıştırma ve ekstrüzyon kapasitesi ile kili üretin.

REFSAN TEKLİFLERİ

ÜRÜNLERİMİZ, ÇÖZÜMLERİMİZ VE DAHA FAZLASI İÇİN

tr_TRTurkish
Scroll to Top