FİLTER PRES

Endüstri, Uygulama ve Operasyonel Hususlarınıza Özel Filter Presler

Filter Presler, ekonomik susuzlaştırma için özel uygulama ihtiyaçlarına göre çamurun hacmine ve türüne göre tasarlanır.

  • FİLTER PRESLER

REFSAN Filter Presler kusursuz ve güvenilir bir filtreleme işlemi için kompakt ve sağlam tasarım ile çözüm üretir. Filter Presler filtre plakaları, filtre bezi, manifold ile pres işlemlerini optimize etmek için tasarlanır.

Filter Presler küçük, laboratuvar ölçekli 250 mm’lik 10 plakalı preslerden, 60 plakalı 800 mm’lik plakaları gibi çok daha büyük kapasiteli çeşitli boyutlarda üretilebilir.

Susuzlaştırma ve mineral zenginleştirme en çok kullanılan makine sistemlerden birisi olan Filter Presler ile sıvı çamur yükleme, havalandırma, işlemleri çamur hazırlama prosesi ve sonrasında çamur işleme prosesi ile entegre kullanılarak üretim/işlem hızı optimize edilebilir.

REFSAN MAKİNELERİNE BİRÇOK İŞLETME VE KURUMLAR TARAFINDAN GÜVENİLMEKTEDİR.

  • Filter preslerde chamber tip plakalar kullanılır. Plaka boyutları ve sayısı işletmenize ve üretiminize uygun olarak belirlenir. Seramik çamuru için Polipropilen plakalar ve Polipropilen Filtre bezi standart olarak kullanılır.
  • Filter Preslerde yükleme standart olarak merkezden yapılacak şekilde tasarlanır, ancak üretim gereklilikleriniz için üstten yükleme de yapılacak şekilde de tasarlanabilir.
  • Deşarj, açık ve kapalı olacak şekilde uygulamanıza gereksinimlerine göre tasarlanır.
  • 100 – 300 bar sıkıştırma basıncına sahip ile hidrolik ve manuel sıkıştırma yapabileceğiniz bir şase ile donatılmıştır.
  • Filter Pressler seramik çamur üretimi dışında çok çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda sıvı/katı ayrımı için kullanılır: Yiyecek ve içecek işleme, Kimyasal üretim, Madencilik, Enerji üretimi, Asfalt ve çimento üretimi, Çelik Fabrikaları, Belediye tesisleri
  • Çamur hazırlama sürecindeki Karıştırıcı ve Pompalar opsiyonel olarak Filter presle birlikte alınabilir. Ayrıca çamur işleme makinesi ile de susuzlaştırlan çamurlarınızı işleyebilirsiniz.
TEKNİK ÖZELLİKLER
MODELFILTER PRESS
GÜÇ1,5 kW
ŞASESt 37 karbon çelik konstrüksiyon
DESARJAçık ve Kapalı
PLAKA TÜRÜPolipropilen
FİLTRE BEZİPolipropilen
PLAKA ÖLÇÜLERİ250 mm – 800 mm (Özelleştirebilir)
ŞARJ SÜRESİ *75 dk – 105 dk
ŞARJ KAPASİTESİ 250 x 250 mm 10 PLAKA*30kg/Şarj
ŞARJ KAPASİTESİ 550 x 550 mm 40 PLAKA *555kg/Şarj
ŞARJ KAPASİTESİ 630 x 630 mm 40 PLAKA *735kg/Şarj
ŞARJ KAPASİTESİ 800 x 800 mm 60 PLAKA *1400 kg/Şarj
GARANTİ SÜRESİ2 Yıl
SERVİS DESTEĞİ10 Yıl
* Ağırlıklar seramik çamuru için yoğunluk 1.45 olarak hesaplanmıştır.
REFSAN TEKLİFLERİ

ÜRÜNLERİMİZ, ÇÖZÜMLERİMİZ VE DAHA FAZLASI İÇİN

tr_TRTurkish
Scroll to Top